P.U.H. "POLGER-KIDO" s.c.

logo-polgerPUH "POLGER-KIDO" Krzysztof i Róża Kido,
Maciej Krawczewski s.c.

ul. Zamkowa 3
76-200 Słupsk

tel. 59 8422455
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.polger-kido.pl

 


 

PUH „POLGER-KIDO” Krzysztof i Róża Kido, Maciej Krawczewski s.c. jest firmą rodzinną dostarczającą technologię z wykorzystaniem preparatów BIO-ALGEEN. BIO-ALGEEN to grupa produktów przeznaczonych dla gleby i roślin. Surowcem dla naszej produkcji jest alga atlantycka ASCOPHYLLUM NODOSUM. Różne procesy technologiczne doprowadziły do powstania szeregu naturalnych preparatów przydatnych, a czasem niezbędnych w produkcji rolnej, hydrosiewie, czy zakładaniu i utrzymaniu powierzchni trawiastych.

BIO-ALGEEN Granulat to preparat zaliczany do środków wspomagających uprawę roślin i poprawiających właściwości podłoża. Dzięki dużej zawartości poliuronidów, w tym kwasu alginowego, zapewnia poprawę struktury gleby i znacznie zwiększa pojemność wodną. Na glebach piaszczystych, przepuszczalnych pozwala na znaczną poprawę kompleksu sorbcyjnego. Podłoża, do których dodano BIO-ALGEEN Granulat zachowują dużą wytrzymałość na obciążenie mechaniczne, przy zdolności do trwałego zakorzeniania trawy. Tak przygotowane stanowiska są przeznaczone do rozkładania trawy z rolki na boiskach sportowych i polach golfowych. Doskonałe rezultaty uzyskuje się również przy tradycyjnym siewie czy hydrosiewie.

Przy zastosowaniu BIO-ALGEEN Granulat ograniczamy ilość wody do podlewania, a także znacznie lepiej zostaną wykorzystane nawozy mineralne.

To czysta oszczędność.

BIO-ALGEEN S90 to nasz najlepszy produkt. To stymulator wzrostu roślin, a ściślej mówiąc, stymulator systemu korzeniowego roślin. Preparat zawiera: aminokwasy, witaminy, enzymy, fitohormony, a także mono-, poli- i oligosacharydy. Każde podanie roślinie naszego biostymulatora powoduje przyspieszony podział komórkowy i wytworzenie silnego systemu korzeniowego. W próbach wazonowych uzyskany przyrost masy korzeniowej traw to ok. 400 %. BIO-ALGEEN S90 jest szczególnie przydatny przy zakładaniu, regeneracji i bieżącym utrzymaniu powierzchni trawiastych. Stosowany przez cały okres wegetacyjny, zapewnia szybki wzrost i regenerację uszkodzonych roślin. Nadaje soczysto-zielony wygląd runi.

Łączne stosowanie BIO-ALGEEN Granulat i BIO-ALGEEN S90 daje najlepsze efekty.

Kontakt z PSG

Polskie Stowarzyszenie Greenkeeperów
13-100 Nidzica; ul. Kopernika 3/8

 

Prezes Zarządu

Tomasz Klimza ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 

tel. 663 303 347, 

 

Vice-Prezes

Bartosz BychowskiTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

tel. 512 130 280

 

Sekretarz

Piotr Janusz; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel. 661 296 796

 

deere elkner barenbrug hein
bonita polger prograss perrot
perfetto sibelco logo betkowski logo 2

Patronat medialny

logo-bis topgolf