P.U.H. "POLGER-KIDO" s.c.

P.U.H. "POLGER-KIDO" s.c.

PUH „POLGER-KIDO” Krzysztof i Róża Kido, Maciej Krawczewski s.c. jest firmą rodzinną dostarczającą technologię z wykorzystaniem preparatów BIO-ALGEEN. BIO-ALGEEN to grupa produktów przeznaczonych dla gleby i roślin. Surowcem dla naszej produkcji jest alga atlantycka ASCOPHYLLUM NODOSUM. Różne procesy technologiczne doprowadziły do powstania szeregu naturalnych preparatów przydatnych, a czasem niezbędnych w produkcji rolnej, hydrosiewie, czy zakładaniu i utrzymaniu powierzchni trawiastych.

BIO-ALGEEN Granulat to preparat zaliczany do środków wspomagających uprawę roślin i poprawiających właściwości podłoża. Dzięki dużej zawartości poliuronidów, w tym kwasu alginowego, zapewnia poprawę struktury gleby i znacznie zwiększa pojemność wodną. Na glebach piaszczystych, przepuszczalnych pozwala na znaczną poprawę kompleksu sorbcyjnego. Podłoża, do których dodano BIO-ALGEEN Granulat zachowują dużą wytrzymałość na obciążenie mechaniczne, przy zdolności do trwałego zakorzeniania trawy. Tak przygotowane stanowiska są przeznaczone do rozkładania trawy z rolki na boiskach sportowych i polach golfowych. Doskonałe rezultaty uzyskuje się również przy tradycyjnym siewie czy hydrosiewie.

Przy zastosowaniu BIO-ALGEEN Granulat ograniczamy ilość wody do podlewania, a także znacznie lepiej zostaną wykorzystane nawozy mineralne.

To czysta oszczędność.

BIO-ALGEEN S90 to nasz najlepszy produkt. To stymulator wzrostu roślin, a ściślej mówiąc, stymulator systemu korzeniowego roślin. Preparat zawiera: aminokwasy, witaminy, enzymy, fitohormony, a także mono-, poli- i oligosacharydy. Każde podanie roślinie naszego biostymulatora powoduje przyspieszony podział komórkowy i wytworzenie silnego systemu korzeniowego. W próbach wazonowych uzyskany przyrost masy korzeniowej traw to ok. 400 %. BIO-ALGEEN S90 jest szczególnie przydatny przy zakładaniu, regeneracji i bieżącym utrzymaniu powierzchni trawiastych. Stosowany przez cały okres wegetacyjny, zapewnia szybki wzrost i regenerację uszkodzonych roślin. Nadaje soczysto-zielony wygląd runi.

Łączne stosowanie BIO-ALGEEN Granulat i BIO-ALGEEN S90 daje najlepsze efekty.

PUH "POLGER-KIDO" Krzysztof i Róża Kido,
Maciej Krawczewski s.c.
ul. Zamkowa 3
76-200 Słupsk

tel. 59 8422455
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.polger-kido.pl


Drukuj   E-mail